Кредитний договір — зразок та на що звертати увагу?

Як оформии кредитний договір в Банку та МФО?

Що таке кредитний договір? — це документ який регулює відносини між кредитною установою та позичальником з приводу проведення кредитної операції. Важливіть такого документа важко переоцінити для позичальника.

Кредитний договір зразок

Популярність кредитування зростає. Особливо на невеликі кредити на покупку товарів. Поступово знову набирає обертів і автокредитування та Іпотека розвивається набагато повільніше
Крім банків, на ринку кредитування працюють і кредитні спілки, і небанківські фінансові установи. У гонитві за доходами не всі поводяться чесно по відношенню до позичальників. Наприклад, частим явищем є активна реклама низьких ставок по кредитах. При цьому замовчується про комісії, за рахунок яких компенсується Низька ставка. Крім того, нерідко низька ставка діє лише певний час (пільговий період) — за умови погашення кредиту, наприклад, протягом 6 місяців, тоді як договором передбачено максимальний термін кредитування, наприклад 9 місяців. А по закінченню пільгового періоду ставка може підвищитися в кілька разів. Як правила « «сюрпризи» бувають прописані в договорі найдрібнішим шрифтом. Іноді умови договору бувають настільки заплутаними, що клієнт не в змозі в них розібратися. Особливо в стані поспіху. Адже не секрет, що далеко не всі кредитують організації публікують на своїх сайтах типові договори, щоб клієнти могли з ними заздалегідь ознайомитися. Більше того, сам текст договору клієнт може побачити часто вже тільки після того, як установа прийме позитивне рішення про видачу йому кредиту. У цій ситуації у людини зазвичай не буває часу детально вивчити договір. Особливо, якщо його кваплять, посилаючись на те, що він затримує наступних клієнтів, а особливого досвіду у вивченні подібних документів у нього немає.
Тому корисно знати заздалегідь, на що звертати увагу при виборі кредитного продукту і оформленні договору кредитування.

Інформація, яку необхідно чітко з’ясувати до того, як підписати договір:

 • Загальна сума кредиту. При оформленні позики в МФО зверніть увагу на інформацію в особистому кабінеті
 • Термін погашення кредиту, графік погашення. Річна процентна ставка по кредиту (деякі установи вказують щомісячну ставку, в цьому випадку її треба помножити на 12).
 • Наявність і розмір комісії за використання кредиту (іноді буває разова комісія у вигляді відсотка від суми кредиту, іноді — ще й щомісячна.)
 • Необхідність сплати страхових платежів та їх розмір (страхування життя, здоров’я, майна і т. д.), іноді вони включаються в тіло кредиту.
 • Інші витрати, що супроводжують оформлення кредиту (послуги нотаріуса і т. д.).
 • Чи існує пільговий період погашення кредиту (наприклад, за умови повного погашення до певного терміну, процентна ставка буде нижче, ніж при більш довгому терміні).
 • Чи передбачена можливість «кредитних канікул» — періоду, коли гасяться тільки відсотки, без погашення тіла кредиту.
 • Чи є штрафні санкції за дострокове погашення кредиту (іноді вони бувають просто величезні).
 • До якої дати треба проводити щомісячні платежі по кредиту.
 • У який період після проведеної оплати гроші спрямовуються в рахунок погашення кредиту (при різних варіантах оплати: через термінал, касу, інтернет ці терміни можуть відрізнятися, тому при оплаті треба буде закладати на це резерв часу, щоб не допустити прострочення).
 • Які штрафи передбачені за прострочені платежі.
Кредитний договір для банків та МФО

Висновки про те як підписати кредитний договір

Одним словом, перш ніж дати згоду на отримання кредиту, Вам необхідно чітко усвідомити всі розцінки і правила гри і розуміти, яку суму Ви витратите на оформлення кредиту, яку будете виплачувати щомісяця або за певним графіком. Заодно непогано порахувати суму подорожчання товару, який ви купуєте за рахунок кредитних коштів. Можливо, у Вас пропаде бажання брати кредит.
Якщо Ви все ж вирішили скористатися пропозицією про кредитування, то для того, щоб убезпечити себе від неприємних несподіванок, дуже уважно читайте договір і порівнюйте те, що там написано з тим, що Вам розповідав менеджер про умовах кредитування. Якщо Вам не дали повну розшифровку всіх витрат по кредиту — вимагайте її надати, це Ваше право. При виникненні питань і розбіжностей не соромтеся задавати додаткові питання, якщо щось залишиться незрозумілим, після підписання договору вже буде пізно це уточнювати.
При дотриманні перерахованих вище рад, у Вас не повинно виникнути непорозумінь при користуванні кредитними ресурсами.

Category: Все о кредитах

Leave a Reply