Кредитний договір — зразок та на що звертати увагу?
Як оформии кредитний договір в Банку та МФО?
Що таке кредитний договір? — це документ який регулює відносини між кредитною установою та позичальником з приводу проведення кредитної операції. Важливіть такого документа важко переоцінити для позичальника.

Популярність кредитування зростає. Особливо на невеликі кредити на покупку товарів. Поступово знову набирає обертів і автокредитування та Іпотека розвивається набагато повільніше
Крім банків, на ринку кредитування працюють і кредитні спілки, і небанківські фінансові установи. У гонитві за доходами не всі поводяться чесно по відношенню до позичальників. Наприклад, частим явищем є активна реклама низьких ставок по кредитах. При цьому замовчується про комісії, за рахунок яких компенсується Низька ставка. Крім того, нерідко низька ставка діє лише певний час (пільговий період) — за умови погашення кредиту, наприклад, протягом 6 місяців, тоді як договором передбачено максимальний термін кредитування, наприклад 9 місяців. А по закінченню пільгового періоду ставка може підвищитися в кілька разів. Як правила « «сюрпризи» бувають прописані в договорі найдрібнішим шрифтом. Іноді умови договору бувають настільки заплутаними, що клієнт не в змозі в них розібратися. Особливо в стані поспіху. Адже не секрет, що далеко не всі кредитують організації публікують на своїх сайтах типові договори, щоб клієнти могли з ними заздалегідь ознайомитися. Більше того, сам текст договору клієнт може побачити часто вже тільки після того, як установа прийме позитивне рішення про видачу йому кредиту. У цій ситуації у людини зазвичай не буває часу детально вивчити договір. Особливо, якщо його кваплять, посилаючись на те, що він затримує наступних клієнтів, а особливого досвіду у вивченні подібних документів у нього немає.
Тому корисно знати заздалегідь, на що звертати увагу при виборі кредитного продукту і оформленні договору кредитування.
Інформація, яку необхідно чітко з’ясувати до того, як підписати договір:
- Загальна сума кредиту. При оформленні позики в МФО зверніть увагу на інформацію в особистому кабінеті
- Термін погашення кредиту, графік погашення. Річна процентна ставка по кредиту (деякі установи вказують щомісячну ставку, в цьому випадку її треба помножити на 12).
- Наявність і розмір комісії за використання кредиту (іноді буває разова комісія у вигляді відсотка від суми кредиту, іноді — ще й щомісячна.)
- Необхідність сплати страхових платежів та їх розмір (страхування життя, здоров’я, майна і т. д.), іноді вони включаються в тіло кредиту.
- Інші витрати, що супроводжують оформлення кредиту (послуги нотаріуса і т. д.).
- Чи існує пільговий період погашення кредиту (наприклад, за умови повного погашення до певного терміну, процентна ставка буде нижче, ніж при більш довгому терміні).
- Чи передбачена можливість «кредитних канікул» — періоду, коли гасяться тільки відсотки, без погашення тіла кредиту.
- Чи є штрафні санкції за дострокове погашення кредиту (іноді вони бувають просто величезні).
- До якої дати треба проводити щомісячні платежі по кредиту.
- У який період після проведеної оплати гроші спрямовуються в рахунок погашення кредиту (при різних варіантах оплати: через термінал, касу, інтернет ці терміни можуть відрізнятися, тому при оплаті треба буде закладати на це резерв часу, щоб не допустити прострочення).
- Які штрафи передбачені за прострочені платежі.
Висновки про те як підписати кредитний договір
Одним словом, перш ніж дати згоду на отримання кредиту, Вам необхідно чітко усвідомити всі розцінки і правила гри і розуміти, яку суму Ви витратите на оформлення кредиту, яку будете виплачувати щомісяця або за певним графіком. Заодно непогано порахувати суму подорожчання товару, який ви купуєте за рахунок кредитних коштів. Можливо, у Вас пропаде бажання брати кредит.
Якщо Ви все ж вирішили скористатися пропозицією про кредитування, то для того, щоб убезпечити себе від неприємних несподіванок, дуже уважно читайте договір і порівнюйте те, що там написано з тим, що Вам розповідав менеджер про умовах кредитування. Якщо Вам не дали повну розшифровку всіх витрат по кредиту — вимагайте її надати, це Ваше право. При виникненні питань і розбіжностей не соромтеся задавати додаткові питання, якщо щось залишиться незрозумілим, після підписання договору вже буде пізно це уточнювати.
При дотриманні перерахованих вище рад, у Вас не повинно виникнути непорозумінь при користуванні кредитними ресурсами.
Category: Все о кредитах