Субсидії на оплату комунальних послуг">Субсидії на оплату комунальних послуг

Субсидії на оплату комунальних послуг: кому їх видають і як їх отримати

Субсидії на оплату комунальних послуг — це зменшення постійних витрат громадян за рахунок допомоги держави. Ця тема напряму звязана за кредитуванням. Так як, зменшення затратної частини приводить до збільшення грошових коштів споживача. Тому надалі зменшуться потреба в кредитних коштах .Жителям України, які мають недостатньо високий дохід для того, щоб самостійно оплачувати постійно зростаючі ціни на комунальні послуги, держава надає фінансову допомогу у вигляді субсидії. Призначення субсидій та контроль за їх використанням проводять спеціальні підрозділи соціального захисту при місцевих органах влади.
Субсидія може надаватися в готівковій або безготівковій формі. У готівковій формі (на закупівлю пічного палива) субсидії отримують люди, будинки яких не підключені до централізованої системи опалення та не використовують для цієї мети електрика або газ. Безготівкова субсидія перераховується не людям, а організаціям, що постачають комунальні послуги. А ці організації, завдяки отриманню від держави компенсації, виставляють рахунки споживачам в меншому обсязі. При цьому, починаючи з 2019 року, планується поступова «монетизація субсидій» перехід на надання населенню субсидій у грошовій формі. Основні правила ви можете прочитати на сайті Міністерства соціальної політики — https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html

Субсидії на оплату комунальних послуг: кому їх видають і як їх отримати

Як розрахувати субсидію в Україні?

Формула розрахунку розміру субсидії: середньомісячний дохід сім’ї ділиться на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та визначається середньомісячний дохід на одну людину. Цей дохід ділиться на прожитковий мінімум, отримана сума ділиться на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15%. Якщо людина звертається за субсидією вперше, враховуються доходи за 2 попередні квартали. Якщо є зареєстровані, але не проживають у приміщенні члени родини, для того, щоб їх доходи не враховувалися при розрахунку субсидії, необхідно документально підтвердити факт їх відсутності за місцем прописки. Це особливо актуально для тих, чиї члени сім’ї виїжджають на заробітки за кордон.
Для розрахунку субсидій державою встановлено соціальні норми площі приміщень та обсягів використання житлово-комунальних послуг. За наднормативне використання необхідно платити повну вартість послуг. В окремих випадках, за рішенням спеціальної комісії, субсидія може бути призначена і на понаднормову площу.
Критерії, яким необхідно відповідати, щоб отримати субсидію: необхідно мати доходи від офіційного працевлаштування або бути зареєстрованим в службі зайнятості в якості безробітного. Опалювальна площа житла не повинна перевищувати 120 м2 для квартири і 200 м2 для будинку. Пенсіонери та інваліди, за рішенням Комісії, можуть отримати субсидію на наднормативну площу, що не перевищує 30% від встановлених норм. Претенденти на субсидію не здійснювали останнім часом великих покупок і не отримували грошових переказів на суму понад 50 тис. грн. Однією з умов є відсутність простроченої заборгованості по оплаті комунальних послуг (причиною відмови може стати заборгованість більше двох місяців, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів, тобто 17 620 грн.).
Громадяни, які отримують субсидію, протягом місяця зобов’язані повідомляти органи соціального захисту про наступні зміни: склад зареєстрованих у житловому приміщенні: якщо хтось виписався або прописався. соціального статусу членів родини: хто звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером; про здійснення одноразової покупки, що перевищує 50 000 гривень; наборі комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне, або навпаки. Якщо не вистачае грошей можна розглянути швидку позику від Алекс Кредит — http://ifindok.com.ua/alexcredit/

Куди звертатися за отриманням субсидії ?

Для отримання державної допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг необхідно заповнити заяву та декларацію про доходи.
В декларації необхідно вказувати тільки ту інформацію про доходи, яка відсутня в державних реєстрах: наприклад, доходи від надання квартири в оренду, від роботи з «фрілансу», від роботи за кордоном тощо. Заробітну плату, пенсію та соціальні виплати вказувати не потрібно інформація про них буде отримана з державних реєстрів. Доходи від розміщення депозитів не враховуються при визначенні сукупного доходу.
Готові документи можна: самостійно подати в місцеві управління праці та соціальної політики; самостійно подати в сільську чи селищну раду; направити рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання. відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua)
Протягом декількох тижнів з моменту отримання документів, соціальне установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру.
У більшості випадків, якщо відсутні суттєві зміни майнового стану, повторна субсидія призначається автоматично.
Дізнатися про призначення субсидії, а також про її розмір, можна в Єдиному державному реєстрі отримувачів субсидій Міністерства соціальної політики: https://subsidii.ioc.gov.ua/
При неправомірній відмові в наданні субсидії можна подати скаргу.
Ключовими документами, які регулюють питання надання субсидій є: Постанова Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Постанова Кабінету Міністрів України від 27.07.1997 №1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії». Постанова Кабінету Міністрів України від 04.08.2014 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування». Постанова КМУ №329 від 27.04.2018 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, Постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 1022».
На даний момент, незважаючи на введення воєнного стану, влада обіцяє, що всі соціальні виплати (в тому числі, субсидії), будуть проводитися в повному обсяг, і зміни правил призначення субсидій найближчим часом не передбачається. Будемо сподіватися на краще, але, як то кажуть, час покаже. Незалежно від ситуації з субсидіями, не зайвим буде задуматися про підвищення енергоефективності житла з метою економії енергоресурсів: утеплення стін, підлоги і вікон, модернізації системи опалення та вентиляції. Це зажадає певних вкладень, але в майбутньому допоможе істотно економити на комунальних платежах.

Category: Все о кредитах

Leave a Reply